tasnim00435نام موسسه : موسسه قرآنی تسنیم لنجان

شعار موسسه : «تلاشی فراگیر برای نهضت قرآنی در سطح جهان»

 

 

 

 

مؤسسه قرآنی تسنیم لنجان ، با شعار«تلاشی فراگیر برای نهضت قرآنی در سطح جهان»؛ فعالیت خود را با تربیت مربی به‌منظور پرورش نیروهای قرآنی و با هدف ترویج فرهنگ قرآن و فراگیر کردن این مهم، آغاز کرد.

در بدو تأسیس مؤسسه، در شهرستان لنجان، تعدادی مؤسسه قرآنی دیگر به‌صورت کمرنگ فعالیت داشتند، در نظرسنجی که از اهالی این شهرستان درباره آموزش قرآن صورت گرفت، عزممان را جزم کردیم تا در سال ۱۳۸۸ اقدام به تأسیس مؤسسه قرآنی فعال کنیم که در این راستا مجوز این مؤسسه ‌از سازمان دارالقرآن الکریم به‌مدت موقت اخذ شد‌.

و پس از گذشت شش ماه از تاسیس موسسه مجوز دائم موسسه صادر گردید و در سال ۱۳۹۰ نیز ثبت شرکتها به شماره ۱۴۸ گردید.

همچنین این موسسه در سال ۱۳۹۱ به عنوان موسسه سطح۱ به عنوان موسسه کشوری مجوز فعالیت خود را از طرف سازمان دارالقران الکریم اخذ نمود.

این مؤسسه با توجه به رویکرد نوین خود در ارائه آموزش‌های مختلف قرآن و معارف اهل بیت(ع) نسبت به استقرار سیستم مدیریتی نوین توسط متخصصان مؤسسه اقدام کرد و از همان بدو تأسیس سعی کرد که مطابق با اساسنامه مؤسسه اقدامات خود را اجرایی کند.

 ‌ابتدای فعالیت مؤسسه با تربیت مربی‌ آغاز شد و مؤسسه قرآنی تسنیم لنجان برای اولین بار در سطح شهرستان اقدام به برگزاری کلاس‌های آکادمی و نظام‌مند تربیت مربی قرآن با رویکرد نوین شد که با استقبال خوب برخوردار شد‌.

این مؤسسه توانست چند صد نفر نیروی متخصص را تربیت کند و خلأ موجود کمبود نیروی کادر آموزشی را در شهرستان و حتی شهرستان های مجاور خود را تأمین کرده و بسیاری از این افراد جذب مؤسسات، آموزش و پرورش‌، هیئت‌های مذهبی کانون‌های فرهنگی ـ مذهبی پایگاه‌های بسیج ‌و …مشغول به تدریس و ارائه خدمات آموزشی شدند‌.

تا کنون این موسسه توانسته با کمک خیرین قرآنی و خادمان قرآن خدمات ارزنده ای به جامعه فرهنگی و قرآنی شهرستان و حتی برخی از نقاط کشور ارایه نماید که این می تواند نقطه عطفی برای جهش های قران در سطوح مختلف باشد .

این موسسه برنامه های خود را از سنین ۴سال به بالا در مقاطع مختلف تحصیلی برنامه ریزی و اجرا می نماید .تمام دوره های موسسه بصورت استاندارد شده و مورد تایید سازمان دارالقرآن الکریم می باشدو با مجوز های لازم اقدام به برگزاری دوره های مختلف می نماید .

همچنین در همان بدو تاسیس این موسسه اقدامات پژوهشی را یکی از اقدامات کلیدی و مهم خود می دانسته و در این راستا از اساتید و پژوهشگران مستعد و با انگیزه استفاده نموده است و محصولات متنوعی تولید نموده است که با حمایت خیرین این اقدامات روبه افزایش خواهد بود .

ماموریت موسسه:

  • اشاعه و نشر فرهنگ و اخلاق قرآنی و ارزش­های اسلامی در سطح جامعه.
  • ارتقاء سطح سواد قرآنی آحاد جامعه و زمینه سازی جهت آشنائی و انس ایشان با مفاهیم وآموزه­های غنی قرآن کریم.
  • ارایه خدمات مختلف آموزشی و پژوهشی در سطوح مختلف برای سنین مختلف جهت بالابردن انس آحاد جامعه با حوزه های مختلف علوم ، معارف قرآنی و معارف اسلامی ،فرهنگی و هنری.